10 Adımda Doğal Makyaj Önerisi

Makyajı her kadın sever ve makyaj yaptığında da güzel ve çekici görünmek ister. Bir davete giderken veya bir randevuya giderken makyajı biraz abartmanız çok doğal. Fakat günlük hayatınızda doğal makyaj doğal güzelliğinizin ortaya çıkmanızı ve yüzünüzdeki şekilli hatların daha güzel ortaya çıkmasını sağlar. İşte 10 adımda doğal makyaj:

1. Bakım

Cildinize her zaman bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın. Gece makyajını temizlemeden asla yatmayın. Bu cildinizin yaşlanmasına ve gözeneklerinizi kapanıp sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olur. Eğer çoğu zaman makyajınızı temizlemek için çok yorgun oluyorsanız en azından yatağınızın kenarında makyaj temizleme mendillerinden satın alıp koyabilirsiniz. Ne kadar yeterli olmasa da en azından sizi o  geceliğine idare eder. Sonrasında peeling yapıp nemlendirici sürmeniz çok önemlidir. Unutmayın! Cildinizin nefes almaya ihtiyacı var.

10-adimda-dogal-makyaj

2. Krem kullanımı

Cildiniz çok kuru, çok yağlı, veya sadece T bölgesi yağlı olabilir. Fakat bakım sonrası ve makyaj önce kullanılması çok önemlidir. Makyajdan önce kullanılan krem hem cildinize sürülen malzemelerin kimyasal maddelerinin cilde nüfuz etmesini önler hem de cildinizin daha kusursuz görünmesini sağlar.

3. Cilde uygun fondöten seçimi

Fondöten alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta cilde uyumudur. Denemeden ürün alınmamalıdır. Fakat bu denemeler elinizde, bilenizin iç kısmında değil, yüzünün ve boynunuzun tam birleştiği yerde yapılmalıdır. Fondöten oraya sürdüğünüzde cildinizin rengine uyum sağlıyorsa hemen alınmalıdır.

dogal-makyajlar

4. Kapatıcı

Kapatıcı inanılanın aksine çok çok açık renklerde kullanılmamalıdır. Cildinizin bir ton açık rengi yeterli seviyede  bir aydınlık sağlar.

5. Allık

Allık kullanımı biraz da sizin zevkinize bağlı bir tercihtir. Fakat sıkı olmayan fırçalarla çok hafif seviyede elmacık kemiklerinizin üstüne renk verirseniz çok tatlı ve soft bir görünüm elde edersiniz

İlgili yazı:  Sevgililer Gününe Özel Makyaj Önerileri

6. Highlighter

Highlighter pek fazla insanın tercih ettiği bir şey değildir. Fakat kullanıldığından çok güzel bir sonuç çıkar ortaya. Elmacık kemiklerinizden üstünden kaşınızın altına doğru C şeklinde uygulandığında enfes bir sonuç elde ederseniz. Islak makyaj tekniği için en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

7. Sünger kullanımı

Sünger malzemelerin daha homojen dağılmasını sağlar. Sünger ile uygulanan ürünler ciltle daha çok uyum sağlar

10-adimda-dogal-makyaj

8. Maskara

Msskarayı gerçekten doğal bir makyaj yapmak istiyorsanız kahverengi maskaralar sie daha uygun. Fakat ben siyah  kullanmayı seviyorum diyorsanız birkaç kat sürüp sonrasında üzerinde ürün bulunmayan kaş maskaranızla bir kez geçerseniz çok doğal bir görünüm yakalarsınız.

9. Kalem

Gözleriniz için uygulayacağınız kalemde ten rengi veya beyaz tercih etmeniz gözlerinizin daha büyük gözükmesini sağlar. Dudaklarınız çerçevelemek istiyorsanız dudak renginize yakın renkler kullanmanız önerilir

10. Ruj

Ruj kullanmanız gerekli değil. Onun yerine renkli bir nemlendirici de kullanabilirsiniz. Fakat ruj kullanmak istiyorsanız doğal tonlarda, daha çok dudak renginize yakın renklerde kullanmalısınız.

Fikrini paylaş