Protein Tozsuz Protein İçeceği Hazırlama

Protein İçeceği İçin Protein Tozu Şart Değil!

Eğer vücut geliştirmek istiyorsanız, ama protein tozu kullanmak istemiyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Protein tozsuz protein içeceği hazırlamanız için size birkaç tavsiye vereceğiz. Zaman kaybetmeden başlayalım.

protein-shake

1- Süt veya su

Protein içeceklerinde genellikle yağsız süt, badem sütü, soya sütü, yoğurt gibi maddeler bulunur. Siz de protein içeceğini hazırlamak için 2 bardak yağsız süt veya isteğe uygun su da kullanabilirsiniz.

2- Protein bakımından zengin besin

Hazırlayacağınız içeceğin ihtiyacınız olan protein değerinin yüksek olması için süzme peynir, az yağlı peynir, lor peyniri, fıstık ezmesi gibi besinlerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Protein içeceklerinde çiğ yumurta kullanımı da oldukça yaygındır. Fakat çiğ yumurtanın hastalıklara yol açma riski nedeniyle kullanımı önerilmez.

3- Besin değeri

Protein içeceğinize sevdiğiniz bir meyveyi ekleyerek besin değerini yükseltebilirsiniz. Örneğin, mevsimine ve zevkinize göre bu bir muz, kayısı, çilek veya portakal olabilir. Meyveler genellikle 1 veya 2 gram protein içermektedirler.

4-Karıştırma zamanı

İstediğiniz kıvamı elde etmek için içeceğinizi 1 dakika kadar elle veya blenderle karıştırmanız gerekir.

5- Bekletmemek gerek

Karışımı hemen içmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü besinleri tazeyken tükettiğinizde besin değeri daha yüksek olacaktır.

protein-icecegi

Protein tozsuz protein içeceği hazırlamak için örnek tarif (42 gram protein içerir):

1 muz
2 bardak süt
250 gram lor peyniri
1 çay kaşığı tarçın
1 yemek kaşığı kakao

protein-tozsu-protein-icecegi

Eğer blenderiniz varsa muzu parçalara bölüp lor peyniriyle aynı kabın içine koyun. Sütü, kakaoyu ve tarçını da ekledikten sonra karıştırıp afiyetle içebilirsiniz. İsteğe göre lezzet vermesi için vanilya da ekleyebilirsiniz.
Protein tozsuz protein içeceği hazırlama
kla siz antrenmandan önce veya sonra ihtiyacınız olan proteini almış olacaksınız. Bu içeceği gün içerisinde de tüketebilirsiniz.

Fikrini paylaş