Android’iniz İçin En İyi Fitness Uygulamaları

Herkes; “Artık kendime dikkat edeceğim. Spor yapıp sağlıklı bir hayata kavuşacağım.” deyip, pazartesi başladığı sporu çarşamba bırakır. Bunun nedenleri olarak motivasyon, zaman yetersizliği ve yardım alamamayı seçebiliriz.

Sizler için Android telefonunuza yükleyebileceğiniz fitness uygulamaları adlı listemizi hazırladım. Bu sayede yardım ve motivasyon kısmını halletmiş olacağız. Ve eğer sağlığınızı düşünüyorsanız lütfen kendinize zaman ayırın!

Bunun için Google Play Store’dan sağlığımı kontrol edebildiğim; düzenli uyumam, sağlıklı beslenmem ve daha fazla hareket etmem için beni motive eden uygulamaları kontrol edip içlerinden en iyi (Buradaki iyi kavramı göreceli olarak farklılık gösterebilir. Lütfen kullandığınız ve sizin için iyi olan uygulamaları yorum kısmından bizlerle paylaşın. Yazımızda yer verelim.) 5 tanesini aşağıda sıraladım.

Endomondo Sports Tracker

Android için en iyi ve en popüler fitness uygualaması olarak Endomondo’yu rahatlıkla önerebilirim. Kendisi basit bir şekilde spor aktivitelerinizi kayıt altına alıyor.

Koşmadan yüzmeye (Dikkat! Telefonuzu korumaya almadan suya sokmayın.) ve bisiklet sürmeye kadar Endomondo yaptığınız aktivitelerin süresini, ne kadar yol kat ettiğinizi vb. tüm bilgileri kaydediyor ve size ayrıntılı bir şekilde kontrol etmeniz için sunuyor. Kendiniz için hedefler koyabilir, bunları online olarak paylaşabilir ve arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz.

Runtastic Push-Ups

Geniş göğüs kaslarına sahip olmak ve gücünüzü arttırmak için Runtastic Push-Ups’ı indirmelisiniz. Basit ve bir o kadar zengin içeriğe sahip bir şınav çekme programı olan Runtastic Push-Ups, bir hedef koymanızı ve o hedefe ulaşabilmeniz için gerekli olanları kişisel olarak size sunan bir uygulama. Bir sonraki antrenmanı size hatırlatıyor, gelişiminizi not alıyor ve arkadaşlarınızla paylaşabiliyor.

Antrenman sırasında telefonunuzun sensörleri sayesinde kaç şınav çektiğinizi sayabiliyor.

7-Minute Workout

7-Minute Workout’ın mottosu “Etkili bir antrenman için saatlerce ter atmanıza gerek yok.” Uygulama sayesinde evde ya da işte öğle yemeği arasında olun, farketmez. 12 farklı egzersiz hareketi sayesinde her yerde spor yapabileceksiniz.

İlgili yazı:  Muscle Pharm Arnold Iron Protein Tozu İnceleme

Sizin için bir spor günlüğü tutuyor. Uygulama, egzersiz sırasında sizi sesli olarak uyarıyor ve neler yapmanız gerektiğini anlatıyor.

Pedometer

Telefonunuzun sensörünü kullanan bir başka uygulama daha. Pedometer sayesinde attığınız adımları sayabilir, kaç kalori yaktığınızı görebilir ve kaç km  gittiğinizi öğrenebilirsiniz. Uygulamayı çalıştırıp, Start tuşuna basmanız ve yürümeye başlamanız yeterli. Adımlarınız kaydeden Pedometer; size günlük, haftalık ve aylık raporlar sunabiliyor.

Waterbalance

Aslında bu uygulamanın egzersizlerle alakası yok. Peki buradaki işi ne diyebilirsiniz!

Günlük su ihtiyacınızı takip edebileceğiniz bu uygulama ile, az su tüketen insanlar da su tüketimlerini arttırabilirler. Hatta uygulama içerisinde bulunan Foursquare benzeri rozet sistemi ile farklı rozetler kazanabilir ve arkadaşlarınız arasında yarışabilirsiniz.

Yazar: Mustafa GÖKAY

Fikrini paylaş