Antrenman Sonrası İçin Ton Balıklı Sandviç Tarifi

Antrenman sonrası beslenme her sporcunun dikkat etmesi gereken konuların başında geliyor. Yorucu bir antrenman programının ardından tüketeceğiniz besinler hem yorulan kaslarınızın gereksinimini karşılamalı, hem de formunuzu korumalı. Ton balıklı sandviç sporcuların antrenman sonrası öğünleri için güzel bir alternatif. Porsiyonunda ortalama 20 gram protein bulunan ton balıklı sandviç tarifi egzersiz sonrası protein alımı için doğru bir tercih. Zinde tarifler arasında yer alan ton balıklı sandviç tarifini uygulaması son derece kolay, hazırlanması da oldukça pratik.

Ton Balıklı Sandviç – Malzemeler

– 1 adet çavdarlı sandviç ekmeği
– 500 gr ton balığı
– 3 adet küçük boy çeri domates
– 2 yaprak marul
– 2 yaprak roka
– Yarım limon
– 1 çay kaşığı zeytinyağı
– 25-30 gr az yağlı beyaz peynir (isteğe bağlı)

Ton Balıklı Sandviç

Ton Balıklı Sandviç

Ton Balıklı Sandviç Tarifi

Sandviç ekmeğinin altına marul ve roka yapraklarını dizin. Üzerine ton balıklarını düz bir tabaka olacak şekilde yayın. Çeri domatesleri ikiye bölerek ekleyin. Yarım limon ve zeytinyağı sosunu karışım üzerinde gezdirin. İsteğe bağlı olarak ufalanmış beyaz peyniri sandviçinize dahil edebilirsiniz.

Ton Balıklı Sandviç Besin Değerleri

Kalori (kcal) 397.2
Karbonhidrat (g) 41.2
Protein (g) 20.7
Yağ (g) 16.4

Ton balıklı sandviç tarifinizi ister öğle arasında, isterseniz antrenmandan hemen sonra tüketin. Pratik hazırlanışı ve yüksek protein değeri ile ton balıklı sandviç kas onarıcı besinler listesinde üst sıralarda yer alır ve lezzeti ile keyifli bir antrenman sonrası öğünüdür.

 

Fikrini paylaş