Boyunuzu Uzun Gösteren Pilates Egzersizleri

Pilates, Joseph Pilates tarafından bulunmuştur. Pilates, kişinin duruşunu düzeltmeye ve kişiyi daha uzun göstermeye yardımcı olur. Maksimum boy uzunluğuna kavuşamamış insanlar için Pilates, kişinin vücudunu güçlendirir, esneterek ve uzatarak ulaşabileceği boy yüksekliğine kavuşmasını sağlar.

Pek çok insan boylarının kısa olmasından şikayet ediyor. Fiziksel anlamda yaşanılan bu sorun pek çok insanı olumsuz yönde etkiler. İşte bu yüzden, bu sorunu ortadan kaldırmak amacı ile boyunuzu uzun gösteren pilates egzersizleri yapabilirsiniz. Son derece zararsız ve doğal bir yoldan, sağlıklı biçimde boyunuzu uzatabilirsiniz. Ergenlik döneminden çıkıp, büyümeyi kesmiş olsanız bile boy uzatma egzersizleri işe yaramaktadır.

boyun-icin-pilates-hareketleri

Boy uzatma egzersizleri, düzenli ve istikrarlı olarak yapılırsa boyunuzda belirgin miktarda bir uzamayı sağlar. Bu yüzden unutmamalısınız ki, bunu disiplin ile yapmanız size kesin bir sonuç verecektir. Bu hareketlere başlamadan önce ısınma hareketleri yapmanız gerekir.

İlgili yazı:  Pilates Yapanlar Nasıl Beslenmeli?

Boy Uzatan Egzersizler Nelerdir?

◆Önce ayakta dik durun. Omuzlarınızı kulaklarınızdan uzaklaştırın, karın kaslarınızı hafif sıkın. Ayaklarınızı, topuklar kalça hizasına gelecek biçimde paralel olarak açın. Burundan derin nefes alıp başınızdan başlayarak yavaş yavaş aşağı doğru nefes vererek yuvarlanın.

◆Harekete sırtüstü yatar pozisyonda, dizler bükülü ve ayak tabanları yerde, nefes alarak başlayın. Nefes verirken aynı anda vücudunuzu kuyruk sokumundan başlayarak ve omurlarınızı minderden tek tek kaldırarak omuz köprüsünü yapın.

pilates-bandı-hareketleri

◆Boyunuzu uzun gösteren pilates egzersizleri sırtüstü yatar pozisyonda, bacaklar topuklar kalça hizasına gelecek şekilde açık, dizler bükülü, ayak tabanları yere basar pozisyonda başlayın.

◆Doğal duruşunuzu bozmadan derin bir nefes alın. Nefes verirken başınızı ve gövdenizin üst kısmını kürek kemikleriniz yerden kesilecek kadar kaldırırken kollarınızı da aynı anda aşağı doğru indirin ve vücudunuzu bu pozisyonda tutun.

Fikrini paylaş