Davetlerde Saç Topuzu

Bayanların bakımlı görünmek için ne kadar çaba gösterdiği herkes tarafından bilinmektedir. Günlük hayatlarında herhangi bir yere giderken dahi bakımlı olmayı başaran bayanların, özel gün ve geceler de bu konuda ne kadar dikkatli olduklarını belirtmeye gerek olmadığı bir gerçektir. Herhangi bir davet , bir akrabanın ya da bir arkadaşın düğünü veya mezuniyet yemeği… Günü özel kılan ayrıntı ne olur ise olsun, bir bayan olarak elbise ve saçınızla bütün bir şıklık yansıtmak istemeniz oldukça normaldir. Abiye elbiselerde kullanabileceğiniz topuz saç modelleri ile bunu başarmaya bir adım daha yakınsınız.

daginikk-orgu-topuz-sac-modelleri

Balerin Topuzu

Bu topuz her bayanın muhakkak bildiği modellerden birisidir. Sıkı bir şekilde toplanan saçın ensede ya da başın arkasında topuzu şekline getirilmesidir. Bu topuzun özelliği sıkı ve herhangi bir yerinden saç çıkmayacak şekilde olmasıdır. Abiye elbiselerde kullanabileceğiniz topuz saç modelleri arasında olan balerin topuzu, son zamanlarda saçın biraz daha gevşek toplayarak yapılması ile de hazırlanmaktadır. Saçın gevşek bir şekilde toplanacak olmasına rağmen topuzun kendisi sıkı olarak kalmalıdır.

Bu topuzu tercih eden bayanların, daha ışıltılı takılar kullanması etkileyici bir görüntü yaratacaktır.

balerin-topuzu

Örgülü Ve Dağınık Topuzlar

Bu senenin saç trendinin örgülü modeller olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda, saç topuzlarını örgüler ile süslemenin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkabilecektir. Özellikle uzun saça sahip olan bayanların özel günler için bukleli dağınık topuzlar tercih ettiği bir gerçektir. Abiye elbiselerde kullanabileceğiniz topuz saç modelleri arasında yer alan dağınık topuzları bir çok örgünün harmanı şeklinde de hazırlanabilmektedir.

İlgili yazı:  2016 Modasına Uygun Erkek Saç Modelleri

Saçın farklı örgü teknikleri ile önce örülerek sonrasında bu örgülerin gevşetilerek belirli yerlerden birleştirme yoluyla oluşturulduğu topuzlar ise bayanların gözdesi olmaya başlamaktadır. Bu modeller ile hem farklı hem de dikkat çekici olmayı başarabilirsiniz.

Fikrini paylaş