Diyet Yemek Servisi – Hangisi Daha İyi?

Adrese teslim diyet yemek servisi fikri hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Kişiye özel hazırlanan diyet menüleri kapıya kadar getiren bu hizmet sağlıklı beslenme sürecine zaman ayıramayanlar için büyük kolaylık.

Diyet Yemek Servisi Nedir?

Kapıya diyet yemek servisi olarak da bilinen bu hizmet, seçtiğiniz diyet yemeklerinden oluşan menüleri haftanın her günü verdiğiniz adrese teslim ediyor. Böylece kahvaltıya zaman bulamadığınız için öğünü poğaça, simit ile geçiştirmek zorunda kalmıyoruz ve iş yerinde diyete uygun yemek çıkmadığı için akşama kadar aç durmuyoruz.

Diyet yemek servisinden faydalanmak için öncelikle günlük kalori ihtiyacını belirlemek gerekiyor. Diyet yemek hizmeti veren firmalar bunu ücretsiz olarak yapıyor ama dilerseniz siz de günlük kalori ihtiyacı nasıl hesaplanır başlıklı yazıdan yardım alabilirsiniz.

Kısa sürede popüler olan diyet yemek servisi hizmeti sunan bir çok marka aramıza katıldı. Gelin biz de adrese teslim diyet yemekler sunan markalara yakından bakalım:

Diyet Yemek Servisi Sunan Markalar

Rafinera

Sosyal medyada Hamdi ALKAN ile başlayan reklam kampanyası ile adından söz ettiren Rafinera diyet yemek servisi sunan ilk markalardan. Diyet programına günlük almanız gereken kalori miktarını belirleyen Rafinera kalori hedefinize uygun öğünleri ekliyor. Diyetisyenler eşliğinde hazırlanan öğünler paketlenerek karton kolilerde adresinize teslim ediliyor. Rafinera menülerinde Sabah – Öğle – Akşam ana öğünlerinin yanında iki ara öğün de bulunuyor. 

1100, 1500 ve 1900 kalori içeren 3 farklı öğün paketi bulunan Rafinera’da tam gün yani 5 öğün fiyatı 90+ gün için günlük 36 TL’den başlıyor.

Rafinera’da 1500 kalorilik bir paketi 1 ay boyunca denemek isterseniz günlük fiyatı 42,5 TL

Diyet yemek servisi Rafinera menülerinden kahvaltı ve ara öğünleri çıkarabilir veya sadece iş yerinde tüketmek üzere gündüz menüsü seçebilirsiniz.

Başarı öyküleri arasında bir çok ünlü ismi de dahil eden Rafinera 8 yılda 40 bini aşkın kullanıcıya diyet yemek servisi verdiğini belirtiyor.

rafinera-diyet-yemek-servisi

Diyet yemek servisi öğünlere göre bölünmüş kaplarda gönderiliyor.

Sağlıklı Lezzetler

Kişiye özel beslenme sistemi olarak konumlanan Sağlıklı Lezzetler de diyet yemek servisi sunan markalardan. 1200, 1500, 1800 kalori ve Ofis Paketi seçenekleri bulunan markanın en uygun fiyatlı paketi 35,90 TL. Bir ana öğün + bir ara öğün içeren ofis paketi tercih ederseniz günlük fiyatı 17,5 TL. 

Sağlıklı Lezzetler’de 1500 kalorilik bir paketi 1 ay boyunca denemek isterseniz günlük fiyatı 42 TL

ISO ve OHSAS kalite yönetim sertifikasyonuna göre üretim yapan Sağlıklı Lezzetler Şişli ve Beşiktaş ilçeleri için ücretsiz teslimat imkanı sunuyor.

Diyet yemek servisi veren markalar özel tasarımlı ambalajları ile dikkat çekiyor

Diyet yemek servisi veren markalar özel tasarımlı ambalajları ile dikkat çekiyor

FedBox Diet & Life

Diyetisyenler tarafından hazırlanan tariflerle diyet yemek servisi sunan FedBox da gün boyu diyet yemek alternatifi bulunan markalardan. Fedbox paketlerinde 1100, 1500 ve 1900 kaloriden oluşan 3 alternatife ek olarak Kahvaltısız Menü, Ara Öğünsüz Menü ve Gündüz Menüsü bulunuyor. Tercihini FedBox’tan yana kullanacak diyet severler için en uygun fiyatlı tam gün alternatifi 27 TL’den başlıyor.

FedBox’da 1500 kalori içeren bir paketi 1 ay boyunca denemek isterseniz günlük fiyatı 33 TL

Menü fiyatları bakımından rakiplerine göre daha uygun fiyatlı alternatifler sunan FedBox’ta günleri organize edebilir, haftanın belirli günlerinde teslimat isteyebilirsiniz. FedBox 1 aylık paket satın alan kullanıcılar için 1 aylık bölgesel zayıflama seansı hediye ediyor.

Diyet yemek servisi kullanan kullanıcılar ürün yorumlarını sosyal medyada paylaşıyor

Diyet yemek servisi kullanan kullanıcılar ürün yorumlarını sosyal medyada paylaşıyor

Hafif Ol Mutlu Ol

Gamze Bereketoğlu tarafından hayata geçirilen Hafif Ol Mutlu Ol diyet yemek servisi test sonuçlarına göre size uygun diyet menüsünü seçiyor ve diyet yemek hizmetine ek olarak ücretsiz yaşam koçluğu sunuyor. Kullanıcılarına 7/25 Whatsapp üzerinden sağlıklı beslenme desteği sunan markanın merkezi İstanbul Bahçelievler’de bulunuyor. 

İlgili yazı:  Optimum Nutrition Complete Protein İnceleme

Menü ve öğün fiyatları için form doldurarak kayıt olmanız gereken sistemde ihtiyacınıza göre farklı öğün ve fiyat seçenekleri mevcut.

Diyet yemek servisinde karton kutu standart halini aldı

Diyet yemek servisinde karton kutu standart halini aldı

Form Beslenme ve Danışmanlık

Diyetisyen gözetiminde diyet yemek servisi sunan bir başka marka da Form Beslenme ve Danışmanlık. Canlı destek ile kayıt olduğunuz sistemde sorumlu diyetisyen size bir takip kartı açıyor ve ihtiyacınıza uygun öğün listesini belirliyor. Sonrasında adresinize diyet yemek gönderimi başlıyor. 

1200 kaloriden 2000 kaloriye kadar öğün çeşitleri bulunan Form Beslenme ve Danışmanlık diyet menülerinde fiyat bilgisi için form doldurarak iletişime geçmeniz gerekiyor. Dilerseniz bilgilerinizi girebilir ve sizinle ilgilenen diyetisyen tarafından aranmayı talep edebilirsiniz.

diyet-yemek-servisi

Bonus: Otuz6Beden

Diyet yemek servisi listemizde son olarak Otuz6Beden markasına yer veriyoruz. Diğer diyet yemek servisi hizmetlerinden farklı olarak Otuz6Beden markası Sağlıklı Davetler konseptiyle farklılaşıyor. Diyet yemekler ve sağlıklı tariflerden oluşan menüleri catering hizmeti olarak sunan marka 8 kişiden 150 kişiye kadar olan davetlerde yenilikçi tarzıyla hizmet veriyor.

otuz6beden-diyetyemekler

Markanın web sitesinden verdiği bilgilere göre sağlıklı davetler hizmetinde hazırlanan yiyecek ve içecekler organik ürünlerden seçiliyor, beyaz un ve şeker kullanılmıyor. Özellikle sağlık ve diyet temalı davetlerde misafirlerinize diyet lezzetler sunmak için Otuz6Beden etkili bir alternatif olabilir.

Bu yazıda adrese diyet yemek servisi hizmeti sunan markaları listeledik. Siz de listeye eklenmesini istediğiniz markaları yorum bölümünden iletebilirsiniz. Siz de kendiniz için bir diyet hazırlamak isterseniz diyet listesi nasıl hazırlanır başlıklı yazımızı okumayı unutmayın.

0 yorum

Fikrini paylaş