Dolgun Saçlar Elde Etmek İçin 7 Şekillendirme Önerisi

DOLGUN SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER

Saç bakımı her zaman kadınlar için ilgi odağı olmuştur. Kuaföre gidemedikleri zamanlarda bile evde saçları ile ilgili pratik çözümlerle güzel sonuçlar elde etmek isterler. Saçları dolgun olsun az ve cansız olsun her saçın bakıma ihtiyacı vardır. Daha hacimli ve dolgun saçlar elde etmek için önerileri ve yapılması gerekenleri dikkatle yapmalısınız. Cansız ve sağlıksız saçlarınızı parlak, güçlü ve hacimli görünüm elde etmek için onlarla ilgilenmeli ve bakımlarını yapmalısınız.

saclar-nasil-dolgun-olur

Şekillendirmeden Önce Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı bir şekilde diyet uygulandığı takdirde bu saçlarınıza da yansır. Protein5 saçlar için çok önemlidir. Bunun için gerektiği miktarda yumurta, süt, peynir, fındık, tahıl ürünleri, balık ve meyve gibi zengin bir diyet uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızın Genel Bakımı

Saç tipinize göre kesim ve kırıkların alımı saç şekillendirme için önemlidir. Yine doğru ve doğal şampuan seçimi de saçınızın bakımında büyük rolü vardır. Yüksek ısıdan uzak tutarak düzenli yıkayın ve nem oranını dengelemeye çalışın. Bakım ile ilgi için en önemlisi sürekli saçlarınızı tarayın ve masaj yapın.

saclari-dolgunlastirma

Dolgun Saçlar İçin 7 Şekillendirme Önerisi

  • İyi görünümlü saç dalgaları için geceden yıkayın
  • Yıkanan saçları sert havlu ile hunharca ovalayarak kurulamak yerine daha nazik ve suyunu sıkarak fazla suyunu alın. Genelde havlu yerine tişört kullanılması ve saçları öne atarak kurulanması daha uygundur.
  • Şekillendirici ve nemlendirici kaliteli saç kremleri saç uçların pürüzsüz ve dolgun durmasını sağlar
  • İyi ve kullanımı kolay fırçalar kullanın ve saçlarınızı yüksek ısıdan uzak tutun. Yüksek ısı daha çok elektriklenme yapabilir.
  • Boyarken daime bir ton koyu renk seçmeniz de daha dolgun gösterecek püf noktalardandır.
  • Bir diğer püf nokta ise saçlarınız çok fazla yağlı ise yumuşak bebek şampuanları kullanabilirsiniz.
  • Saç bakım maskeleri uygulayın.
İlgili yazı:  Sevgililer Gününe Özel Makyaj Önerileri

Fikrini paylaş