En İyi 5 Kilo Aldırıcı

Kilo aldırıcı ürünler vücut geliştirme sporcularının hacim kazanma yani bluking dönemlerinde sıkça tercih edilen ürünlerdir. İçerdiği karbonhidrat ve protein kompleksi ile kas kütlesinin artmasına destek olan bu besin takviyeleri fitness sezonuna hazırlık aşamasında oldukça önemlidir. Biz de bu listemizde Türkiye’de satışa sunulan en etkili 5 kilo aldırıcı ürünü derledik.

Dymatize Super Mass Gainer

Dymatize dünyanın en çok tercih edilen supplement firmalarından biri konumunda. Ürünleri son derece kaliteli hammaddelerden üretiliyor. Super mass gainer da markanın kilo aldırıcı ürünler kategorisinde çok satan ürünleri arasında yer alıyor. Her bir ölçeği 1280 kalori olan ürün kilo almakta zorluk çeken vücut geliştirme sporcuları için doğru bir alternatif. 52 gram protein ve 252 gram karbonhidrat içeren Super Mass Gainer düşük miktarda şeker içermesi ile de fark yaratıyor.

İçerisindeki protein çeşitleri konsantre, kazein, izole ve yumurta proteini olarak çeşitlenen Dymatize Mass Gainer formülünde A,B,C,D,E ve B vitaminleri içeriyor. Protein içeriğine ek olarak kalsiyum ve fosfor ilavesiyle içeriği güçlendirilen supplement en iyi kilo aldırıcı ürünler listesine girmeyi gerçekten hak ediyor. Yüksek kalori içeren ürünlerde genellikle sindirim zorluğu problemleri görülür ancak Dymatize ürününe eklediği zytrix adlı sindirim kolaylaştırıcı formülle bu sorunu minimize ediyor. İçeriğinde ayrıca 1 gram kreatine ve glutamine içeriyor. Elbette ürünün içerdiği kreatin bir sporcunun ihtiyaç duyacağı miktardan oldukça az, bu nedenle ürünü kullanarak antrenman öncesi kreatin ihtiyacınızı karşılayamazsınız. Ürünün tadı ve karışımı ise kabul edilir seviyede, uzun süre rahatlıkla kullanılabilir.

İncelemek için tıklayın: Dymatize Super Mass Gainer

dymatize-super-mass

Hardline Progainer 5000 Gram

Bildiğiniz gibi Hardline Türkiye’de üretilen tek supplement markası. Helal sertifikası bulunan markanın kilo aldırıcı ürün segmentinde en çok tercih edilen ürünü Hardline Progainer başarılı bir domuz jelatini, domuz yağı, gluten, koruyucu madde ve Aspartam içermemesiyle öne çıkıyor. Çikolata ve çilek aroma seçeneklerine sahip olan ürün ile günlük karbonhidrat ve protein ihtiyacınızın önemli bir kısmını karşılayabilirsiniz. Porsiyon başı 37.8 g protein, 7009 mg Glutamin, 6960 mg BCAA, 2500 mg Kreatin monohidrat, 1000 mg Taurin içerir. Ürünün servis sayısı 25 ve servis başına protein miktarı 37.8 gr

İncelemek için tıklayın: Hardline Progainer 5000 gr

hardline-progainer-5000

Multipower Mass Gainer 3000 GR

Üstün alman teknolojisiyle üretim yapan Multipower markası gainer kilo aldırıcı konusunda da son derece güçlü bir konumda ve sporcuları için avantajlı ürünler geliştiriyor. 100 gramında 64 gr karbonhidrat, 23-26 gr protein içeriyor ayrıca sodyum ve kalsiyum desteklidir. Bununla birlikte zengin vitamin içeriğine sahip. Türkiye supplement piyasasında çikolata ve çilek aromaları mevcut ve 3 kiloluk gramajında satışa sunuluyor. Karışımı ve tadı diğer ürünlerle rekabet edebilir düzeyde. Son olarak servis başı 600 Kalori içerdiğini belirtelim.

İncelemek için tıklayın: Multipower Mass Gainer

multipower-mass-gainer

Elite Labs Mass Muscle Gainer 4608 Gr

Elite Labs Mass Muscle Gainer ürünü bir servisinde 60 gram yüksek kaliteli patentli kompleks protein içermektedir. İçerdiği proteinler İzole Whey Proteini, Konsantre Whey Proteini, İzole Süt Proteini ve Misellar Kazein Proteinidir. En yavaş ve en hızlı salınımlı proteinleri bünyesinde barındıran bu ürün 8 saat boyunca protein ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olmaktadır.

Yine ürününde bir servisinde bulunan 174 gramlık en yüksek kaliteli ve en temiz Patentli Carboclean kompleks karbonhidratlar vücudunuza antrenman sırasında ihtiyacı olan enerjiyi sağlamaya yardımcı olacağı gibi yağsız bir şekilde kas kütlesi eklemenize de destek olacaktır. Ürünün bir servisinde saf formda 27 gram L-Glisin bulunmaktadır. L-Glisin büyüme hormonunu tetikleyerek hacim sağlamanıza yardımcı olabilmektedir. Ayrıca, L-Glisin’in kas yıkımını engelleyici özelliği de bulunmaktadır. Her 1 servisinde 60 gram patentli uzun salınımlı kompleks protein, 174 gram patentli kompleks karbonhidrat ve 5000 mg BCAA içerir.

 

İncelemek için tıklayın: Elite Labs Mass Muscle Gainer

Elite-Labs-Kilo-Aldirici

Olimp Gain Bolic 6000

Olimp markası 20 yılı aşkındır supplement sektöründe bulunan kendini dünyaya kanıtlamış bir markadır.Olimp doğu
Avrupa menşeilidir. Piyasada kullanabileceğiniz en iyi kilo aldırıcı gainer ürünlerinden bir tanesidir.Gain bolic 6000 ‘in en önemli özelliklerinden birisi düşük derecede yağ içermesinden ötürü yağlanmadan kilo ve kas kazanmanıza yardımcı olur. Servisinde yaklaşık 390 kalori ve 80 gram karbonhidrat ihtiva etmektedir.Olimp Gain Bolic 6000 in protein içeriğinde %19 gibi bir BCAA oranıda mevcuttur.

İncelemek için tıklayın: Olimp Gain Bolic 6000

olimp-gainbolic-6000

Kilo Aldırıcı Ürünler Nasıl Kullanılır

Özellikle hacim kazanma dönemlerinde seçtiğiniz gainer ürününü antrenmandan önce ve sonra kullanabilirsiniz. Hedef kilo almak olduğundan toz formatındaki kilo aldırıcı ürünleri süt ile karıştırıp kullanabilirsiniz. 

0 yorum

Fikrini paylaş