Evde Pilates Egzersizleri

Fitnessa üşenenler ve shem kilo verip hem de sıkılaşmak isteyenler pilates egzersizlerine başvurmalıdır. Sadece kilo vermek için değil daha sıkı bir vücuda sahip olmak için ve sağlıklı bir yaşam sürebilmek için de pilates yapılabilir. Ayrıca pilatesle daha genç görünür ve daha diri bir vücuda sahip olabilirsiniz. Profesyonel dersler almak yerine evde pilates egzersizleri yaparak da formda kalabilirsiniz.

pilates-hareketleri

Ders almaya vaktiniz yoksa ya da dışarı çıkmak istemiyorsanız evinizde yapacağınız egzersizlerde size yardımcı olacaktır. Pilates aynı zamanda uzun süre bilgisayar başında oturup kamburlaşan insanların da duruş bozukluklarını düzeltmektedir. İnsanlar artık uzun saatler spor yapmak ve vakit harcamak yerine kısa süreli ve etkili egzersizler yapmayı tercih ediyor. Şimdi evde pilates egzersizleri yapacağınız birkaç hareketten bahsedelim; ilk olarak duvara yüz üstü dönün ve ellerinizi duvara dayayın. Önce sağ ayağınızı yukarı kaldırabildiğiniz kadar kaldırın ve indirin. Bu hareketi tam 10 kere yapın. Daha sonra sol ayağınızda aynı işlemi 10 kere yapın. Bu hareketi totalde 3 set olarak yapıp tamamlayın.

Evde pilates egzersizlerinin yanında evde yoga yapmak da harika bir alternatiftir. Hem zihninizi rahatlatır, hem de kas direncinizi artırır. Sizin için seçtiğimiz başlangıç seviyesi için en etkili 10 yoga pozu yazımızı incelemeyi unutmayın!

İlgili yazı:  Pilates Egzersizlerinde Tekrar Sayısı Kaç Olmalı?

evde-pilates-hareketleri

İkinci hareket olarak ayak da ellerinizi öne doğru uzatın eğilip kalkın , bu hareketi yaparken kalçanızı çıkartabildiğiniz kadar dışarı çıkartıp, yere eğilirken de tam olarak çökün. Bu hareketi de 10 kere yapın, 5 saniye dinlenin sonra toplamda 3 set yapıp bu hareketi de tamamlayın. Diğer hareketimize gelince; yerde köpek pozisyonunda durun ve önce sağ ayağımızı kaldırabildiğimiz kadar yukarı kaldırıyoruz ve indiriyoruz. Bu hareketi de 10 kere yaptıktan sonra diğer bacağımıza geçiyoruz aynı şekilde 10 kere yapın ve diğer hareketler gibi bunu da 3 sete tamamlayın. Kalça ve basenlerin evde pilates egzersizleri ile ne kadar çalıştığını ve yandığını göreceksiniz.

0 yorum

Fikrini paylaş