Evde Uygulayabileceğiniz 4 Temel Fitness Hareketleri

Yaz aylarının da yaklaşmasıyla hepimizi bir telaş sardı. Fazla kilolarımızdan kurtulmak ve yazı daha fit bir vücutla karşılamak için diyetler yapıyoruz, spor salonlarına kayıt yaptırıyoruz. Fakat spor salonlarına onlarca para harcamadan evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz fitness hareketleriyle de fazla kilolarınızdan kurtulabilir, daha sağlıklı görünen bir vücuda sahip olabilirsiniz. İşte evde aletsiz kolaylıkla uygulayabileceğiniz 4 temel fitness hareketleri.

     Bahsedeceğimiz hareketlerin hepsi temel fitness hareketlerinden olup bu hareketleri uygulamaya başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmayı unutmayın. Evde uygulayabileceğiniz temel fitness hareketlerinden ilki mekik çekmek. Bu hareket karın kaslarını çok iyi çalıştıran ve yağ yakımını hızlandıran hareketlerin başında gelir. Sırtüstü yere uzanın, ayaklarınızı birleştirin, elleriniz ensede veya göğüste duracak şekilde doğrularak tekrar yatın. Bu hareketi tekrarlayarak yapmalısınız.

evde-spor

İkinci hareket olan squat halter olarak bilinen egzersize benzerdir. Farkı ise aletsiz yapılmasıdır. Kalça, basen ve bacakları çalıştıran, yağ yakımını hızlandıran en güzel hareketlerden biridir. Hareketi sırt bölgeniz dik duracak şekilde sandalyeye oturur pozisyonda kollarınızı öne uzatarak yapabilirsiniz. Doğru uygulandığında vücudun birçok kasını aynı anda çalıştıran etkili bir harekettir.

egzersiz-hareketleri

     Evde uygulayabileceğiniz üçüncü temel fitness hareketi ise şınav çekmektir. Kollarınız omuz hizasında açın ve yüzünüz yere bakacak şekilde durarak göğsünüzü yere değme noktasına gelene kadar eğip tekrar kaldırarak yapacağınız bu hareketi 3 set 8 tekrar şeklinde uygulayarak kol, göğüs, omuz ve sırt kaslarınızı çalıştırabilirsiniz ve bu hareketi doğru uyguladığınızda yine çok etkili bir egzersiz olacaktır.

sinav-çekme

Dördüncü olarak da sopa ile twist hareketini yapabilirsiniz. Evde bulabileceğiniz bir sopa ile vücudunuzun sadece üst kısmını burgu şeklinde döndürün. Ayakta da oturarak da yapabileceğiniz bu hareket yan bölgelerinizdeki yağları yakmaya yardımcı olur.

Fikrini paylaş