Evde Yapılabilecek Basen Eritme Hareketleri

Basenler, bayanların en büyük kâbusudur. Bu bölgelerde bulunan fazlalıklar, fiziksel görünümü olumsuz olarak etkiler. Genellikle kilolu bayanlarda görülen basenler, zayıf insanlarda da bölgesel olarak kendini gösterebilir. Evde rahat yapılabilecek basen eritme hareketleri ile çok kısa bir sürede basenlerden kurtulmak mümkündür.

zayıflama

BASENLERDEKİ FAZLALIKLARI YOK EDEN EGZERSİZLER

BASENLER YANSIN!

Evde rahatlıkla yapılabilecek leg raise yani bacak kaldırma hareketi, basenleri eritmede oldukça başarılıdır. Televizyon izlerken, müzik dinlerken çok rahat uygulayabilirsiniz.

  • Düz bir zemine yan yatıp, uzanın.
  • Bir bacak zemine tam temas halinde iken, diğer bacağı olabildiği kadar yukarı kaldırın.
  • Aşağı indirirken diğer bacağa temas ettirmeden havada asılı bırakın ve aynı anda karnınıza doğru çekip, tekrar yukarı kaldırın.
  • Basenlerinizin yandığı hissedeceksiniz.
  • Aralıksız 10 kez bu hareketi tekrar edin, 5 saniye dinlenin ve diğer bacağa geçin.

Detaylar: Leg raise bacak kaldırma hareketi nasıl yapılır?

spor-eritme

KÖPRÜ KURUN!

Basen eritme hareketleri olarak ikinci egzersiz ise köprü oluşturmaktır. İlk egzersizde harekete geçen kaslar,  bu egzersiz ile sıkılaşmaya başlar. Sert bir zemine sırt üstü uzanıp, eller ve ayaklardan destek alarak vücudunuzu olabildiği kadar yukarı kaldırın. Ağırlık noktası kalça ve basen olduğu için bu bölge sıkılaşmaya başlayacaktır. Bu pozisyonda 10’a kadar sayıp, bırakın. 3*10 şeklinde bu hareketi, toplam 3 kez tekrar edin.

Köprü kurma hareketini sevdiyseniz sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak en etkili 10 yoga pozu yazımızı inceleyin.

basen-eritme

POZİSYONU BOZMADAN DEVAM

Sırt üstü pozisyonda ellerden destek alarak vücudunuzun üst bölgesini kaldırın. Bacaklarınızı gergin bir şekilde uzatın. Bu egzersizde bacaklar asla yere değmeyecek. Dizlerinizi karnınıza çekip, tekrar uzatın. Bu hareketi 10 defa tekrar edin. 10 sayısı bittiğinde bacaklarınızı indirebilirsiniz. Gergin bacak kaslarınızı ve karın kaslarınızı çalıştıran bu egzersiz ile incecik bacaklara kavuşacaksınız.

İlgili yazı:  Selülit Giderici 4 Pilates Egzersizi

Kaslarınızı çalıştıran, basen egzersizlerinden sonra 2 bardak su için. Su, açığa çıkan yağ hücrelerinin ve kaslarda biriken laktik asitin biran önce vücuttan atılmasını, kolaylaştırır. Basen eritme egzersizlerin, yanında diyetinize de dikkat ederseniz, çok kısa sürede istediğiniz vücut ölçülerine sahip olabilirsiniz.

0 yorum

Fikrini paylaş