Fitmo Kişisel Fitness Uygulaması ile tanışın

Akıllı telefonlar için geliştirilen kişisel fitness uygulamaları son yılların en popüler iş fikirlerinden. Hollanda merkezli Fitmo da bu alanda istikrarlı büyümesi ile adından söz ettiren girişimlerden biri.

Dave Roeloffs tarafından kurulan Fitmo temelde bildiğimiz kişisel fitness uygulamaları gibi çalışsa da ek olarak geliştirilmiş özellikleri ile kapsamlı bir fitness deneyimi sunuyor. 

Fitmo Appstore ve Android üzerinde kullanılabiliyor ve kullanıcılara fitness hedeflerine uygun programlar sunuyor. 2017 yılında Türkiye pazarındaki etkinliğini artırmak isteyen Fitmo’nun kullanımı ise şöyle:

  • Kullanıcılar uygulamayı indiriyor, ulaşmak istedikleri hedefi belirleyip sonra karakterlerine uygun bir koç seçiyor.
  • Kısa bir görüntülü konuşma yaparak özel koç ve kullanıcı birbirlerini daha yakından tanıma şansını elde ediyor, bu konuşma üzerine de koç %100 kullanıcıya kişiselleştirilmiş bir spor programı ve beslenme çizelgesi oluşturuyor.
  • Fitmo uygulaması ile kullanıcılar kendilerini motive eden ve destekleyen koçları ile sürekli iletişim halinde oluyor.
  • Kullanıcılar aynı zamanda Jawbone UP, Fitbit ya da Runkeeper gibi diğer sağlık uygulamalarını da Fitmo’ya bağlayarak bu uygulamalardaki bilgilerini otomatik olarak özel koçları ile paylaşabiliyor. Bu şekilde kullanıcılar hem mevcut sağlık cihazlarından hem de özel koçlarından en iyi şekilde yararlanmış oluyor.

Fitmo ekibinden aldığımız bilgiye göre uygulamanın Dünya genelinde 10 bin kullanıcısı, yüzden fazla anlaşmalı fitness koçu var. Türkiye’de henüz bir pazarlama faaliyeti yapmamasına rağmen 300 kullanıcıya sahip olduğunu belirten ekip, önümüzdeki dönemde Türkiye pazarını da geliştirmek istiyor.

Koçları arasına Dünya Şampiyonu olimpik atlet Haile Gebrselassie’i de katan uygulama iOS ve Android platformunda kullanılabiliyor. Biraz da uygulama arayüzüne bakalım.

Fitmo uygulama arayüzü

Fitmo kişisel antrenör uygulamasında süreç fitness hedefinizi seçmekle başlıyor. Kas geliştirmek, kilo vermek, sağlıklı beslenmek, düzenli koşu yapmak veya bir yarışmaya hazırlanmak hedeflerinizden biri olabilir.

İlgili yazı:  Cristiano Ronaldo: Kasları, Antrenmanı, Beslenme Programı

Hedefinizi seçtikten sonra size uygun programı içeren bir koç seçiyorsunuz. Kişisel antrenörlük hizmetleri aylık olarak ücretlendiriliyor.

Koçunuzla birlikte çalışırken Fitmo çalışma takviminizi takip ediyor, gelecek antrenmanlarınızı planlıyor ve bu sırada sağlıklı beslenme önerileri ile performansınıza yardım ediyor.

Fitmo uygulama arayüzü

Seçtiğiniz antrenman programına göre uygun egzersizler tekrar sayısı ve setler halinde videolu anlatımla sunuluyor. Dilerseniz tüm antrenmanı sizinle birlikte ilerleyecek şekilde yapabilirsiniz.

Fitmo ayrıca seçtiğiniz koç ile akıllı chat hizmeti de sunuyor, böylece performansınız sürekli destekleniyor.

Fitmo uygulamasına ilk kayıt olan kullanıcılara özel 7 günlük ücretsiz deneme sürümü olduğunu da hatırlatalım. Uygulamayı indiren takipçilerimiz bir program satın almadan önce bir haftalık deneme sürümü uygulamanın detaylarını inceleyebilirler.

Fitmo program ücretleri

Ücretsiz olarak indirilen uygulamada hazır paket antrenmanlar 20 euro’dan, fitness koçu ile birebir antrenmanlar ise 50 euro’dan başlıyor. Döviz kuru farkı nedeniyle Fitmo yerli rakiplerinin yanında pahalı kalabilir ancak girişimin Türkiye pazarına odaklanacağını düşünürsek bu konuda bir adım gelebilir.

Bonus:

Uygulamaya hızlıca göz atmak için tanıtım videosunu izlemeyi unutmayın.

Fikrini paylaş