Gündüz Makyajı İçin 5 Öneri

Gündüz makyajı ne kadar çok basit ve önemsiz bir makyajmış gibi görünse de aslında en çok önem verilmesi gereken makyajdır. Sebebi ise yaptığınız her küçük hatayı gün ışığının ortaya çıkarmasıdır. Fondöten sürdüğünüzdeki fırça izleri, akan maskaranız, kaleminiz, dışarı umursamazca kaçan rujunuz. Hepsini gün ışığı acımasızca ortaya çıkarır. Peki, bunun engellemek için neler yapılması gerekir. İşte gündüz makyajı için 5 önemli tüyo;

1- Krem sürmeyi unutmayın,

Kremi her makyajdan önce kullanmayı unutmayın. Krem hem cildinizi nemlendirir hem de gözeneklerinizin daha küçük gözükmesini sağlar.

makyaj-yapimi

2- Fondöten kullanmayın,

Fondöten cildinizi daha yaşlı ve yorgun gösterir. Nedeni ise fondötenin yapısının kalın olması ve yapısının biraz kalın olması. Yeni nesil BB kremler daha çok elverişlidir. Cildinizi nemlendirirken ışıltı katar ve cilt renginizi eşitler. Ayrıca ince yapısıyla elinizle uyguladığınızda bile mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz. Ama eğer yüzünüzde çok kusur varsa ve BB kremler kapatmaya yetmiyorsa, cilt renginizde bir kapatıcı kullanarak kapatabilirsiniz. Gözaltınızdaki morluklar içinse ince yapılı kapatıcılar kullanmanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

3-  Göz kalemi kullanmayın,

Gözlerinizin içine sürdüğünüz siyah kalemlerden uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır. Göz kırptıkça kalem çok acayip bir hal alacaktır ve sonunda akacaktır. Ve gözlerinizin muhteşem görüntüsü yok olacaktır. Ayrıca gündüz makyajının amacı daha uyanık ve canlı gözükmektir. Siyah kalem gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir.

gunduz-makyaji-yapmak

4- Koyu renk rujlardan uzak durmaya bakın,

Koyu renk sürmek gerçekten çok zordur. Bunun yerine balmlara veya daha nüde renklerde rujlara yönelin. Yeni üretilen hem yanaklara hem de dudaklara kullanılan ürünlerde kullanışlı olacaktır.

5- Cildinize yakın renkler kullanın,

Allıkta veya farda cilt renginize yakın veya uyumlu renkler kullanmanız canlı ve uyanık görünmenizi sağlayacaktır.

Fikrini paylaş