Gündüz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Bayanların olmazsa olmazıdır makyaj. Gezmeye, düğüne, nişana derken makyaj hemen hemen her gün yapılır oldu. Eskiden bu kadar çok yapılmıyor olsa da artık günümüz de makyaj yapmayan bayanlara hasta mısınız, neyiniz var soruları çok sık sorulur duruma geldi. Hele ki çalışan bayanlar yapmadan işe gidemez durumdalar ne yazık ki.

dogal

Her ne olursa olsun cildimize sürdüğümüz ne kadar sağlıklı falan denilse de aslında içlerinde boyalar ve kimyasal mevcut. Gündüz makyajı nasıl yapılmalıdır sorusunun belki de en mantıklı cevabıdır hafif makyaj. Her ne olursa olsun cildinizi her gün fondöten ya da pudrayla örtmemeye özen gösterin. Kapanan gözenekler sayesinde cildiniz hava almaz iken aynı zamanda akne oluşumuna oldukça elverişli bir hale gelmektedir.

Doğallığınızı koruyun
Cildinizde akne ya da sivilce oluşumları olmadığı gerçekten zor durumda kalmadığınız müddetçe makyajınızı hafif ve doğallığınızı koruyan küçük dokunuşlarla tamamlayın. Kışın muhakkak nemlendirici kullanmalısınız ki cildiniz soğuk hava koşullarında kurumasın.

eyeliner-sürme
Gündüz makyajı nasıl yapılmalıdır sorusunun belki de en doğalı, yüzünüzde örtecek kusurlarınız olmadığı sürece sadece bir rimel ile bile gözlerinizi ortaya çıkabilir nude tonlarında bir ruj ile makyajını tamamlayabilirsiniz. Ama bu size çok sade geliyorsa şayet açık renk tonlarında bir far tercih ederek üzerine de tarzınızı yansıtacak eyelinerınızı çektiğiniz zaman gözleriniz son derece dikkat çekici olacaktır. Göz makyajınızı söndürmemek adına ise yine açık tonlarında çok dikkat çekmeyen bir ruj tercih etmelisiniz. Yüzünüz çok solgun görünüyor ise şayet allık da tercih edebilirsiniz.

İlgili yazı:  Dolgun Saçlar Elde Etmek İçin 7 Şekillendirme Önerisi

gunduzmakyaj

Henüz eyeliner çekemiyor ve hala Gündüz makyajı nasıl yapılmalıdır diyorsanız şayet sevdiğiniz farlar ile eyeliner sürer gibi göz kapağınıza ince ya da tamamına uygulayabilirsiniz. Kaş altına kadar sürmemek kaydı ile rimel ile göz makyajınızı tamamlarken daha çarpıcı bir ruj tercih edebilirsiniz.

Fikrini paylaş