H&M Çalışanlarının Ofis Egzersizleri

Modern hayatta ofiste, masa başında geçen saatler arttıkça çalışanların motivasyonu düşüyor. Ancak iş hayatının gereklilikleri çoğu zaman şirketlere ve çalışanlara başka bir seçenek sunamıyor. Yine de gün boyu hareketsiz işlerde çalışanlar için geliştirilen bazı yöntemler var.

Dünya Sağlık ve Güvenlik Haftası’na özel moda markası H&M çalışanlarının yaşam kalitesini artırmak ve masa başında geçirilen zamana hareket katmak için bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında dünyanın farklı yerlerinde H&M ofislerinde çalışanlara hem iş güvenliği farkındalığı yaratmak amacıyla seminerler verildi, hem de gün boyunca hareketsiz kalan çalışanlar için pratik egzersizler önerildi.

Masa başında çalışanlar için gün içinde yapılacak 5-10 dakikalık egzersizlerin ne kadar önemli olduğunu masa başında çalışanlar için ofis egzersizleri başlıklı yazımızda paylaşmıştık. Günün kısacık bölümünde kasları esneterek zihni dinlendirmek vücudumuzu hareketsiz yaşamın zararlı etkilerinden korur.

H&M gibi bir çok markanın özellikle Avrupa’da yer alan merkezlerinde ofis egzersizleri konusu önemini artırıyor. Hatta şirketler çalışanları için kurumsal fitness formatında özel destek bile almaya başladılar. Yazıdaki görsel H&M markasının Stockholm’de yer alan genel merkezinden, benzer örnekleri az da olsa ülkemizde de görüyoruz. Dileriz yakında zamanda Türkiye’den de buna benzer örnekler paylaşırız 🙂

Fikrini paylaş