İstanbul Koşu Grupları: Yetmez Ama Evet!

Neredeyse 15 milyon nüfusa sahip olmasına rağmen, İstanbul’un yeterince aktif bir şehir olmadığı malum. Zinde bir şehir hayatı için organize olmuş sportif etkinliklere fazlasıyla ihtiyaç var. Tüm eksiklerine rağmen, İstanbul’da spor için bir araya gelen insanlar yok değil. Sizin için, şehrin en etkili koşu gruplarını derledik. Hemen yarın, birine dahil olup yeni bir başlangıç yapmanız dileğiyle, İstanbul koşu grupları…

1. Adım Adım Koşu

Adım Adım Koşu Platformu

2008 yılında sağlıklı yaşam için ilk “adım”ı atan platform, bugün 7 binin üzerinde üyesi ve destek olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle yoluna devam ediyor. Yarış takvimi düzenli olarak web sitesi üzerinden duyuruluyor, yılda 3 kez maraton düzenleniyor ve üyeler göğüs numaraları ile takımın kayıtlı birer oyuncusu olabiliyorlar.

2. İstanbul Koşu Kuvvetleri

istanbul-kosu-kuvvetleri

2012 yılından beri düzenli olarak bir araya gelip İstanbul’un farklı semtlerinde koşan İKK, etkinliklerini özellikle şu anda 3000+ beğenisi bulunan Facebook sayfaları üzerinden duyuruyor. Grup içinde bir kaç kişi dışında kimsenin “Usain Bolt” hızında koşmadığını hatırlatan manifesto, şehirde nefes almak isteyen herkesi koşularına davet ediyor.

3. Hareket Candır

hareket candır

Güne erken başlayan Hareket Candır platformu, düzenli olarak her Salı ve Perşembe saat 06:15’te Bebek Cafe Nero önünde buluşuyor. Pazar günleri Belgrad koşuları da birlikte kahvaltıyla sonlanıyor.

4. Team İstrunbul

istrunbul

Katılımcı içerikleriyle genişleyen bir Facebook grubu olan Team İstrunbul, sosyal medya üzerinden düzenlediği etkinliklerle gerçek bir takım ruhu oluşturma yolunda ilerliyor. Grup koşuları genel olarak Belgrad Ormanı’nda gerçekleşiyor.

5. Bosphorus Runners

bosphorus

2010 yılında, Adım Adım Platformundan ayrılarak kendi koşu grubunu kuran 4 arkadaş ile başlayan Bosphorus Runners, her geçen gün artan katılımcı sayısıyla ilerliyor. Sarı-siyah renkleriyle takımlarını ayrıcalıklı kılan grubun koşuları Facebook grubu üzerinden duyuruluyor.

İstanbul’da etkin olan bir koşu grubu üyesi misiniz? Lütfen bu yazıya (grup ismi, adresi, varsa web sayfası bilgileri ile) yorumda bulunarak içeriğin geliştirilmesini sağlayın. Dilerseniz, Formmap üzerinden grubunuz için bir profil oluşturarak Koşu Grupları ile ilgilenen sporseverlere kolayca ulaşabilirsiniz.

1 yorum

  1. Listedekilerin tamamı istanbulun tam merkezinde bulunuyor. Ama şehir artık çok büyük! bu gruplara katılsan bile trafikten ne koşulara yetişebilir ne de sonrasında evine dönebilirsin. şehrin farklı bölgelerinde yerleşik gruplar oluşturulsa daha etkili olur, bu da biraz zaman istiyor

Fikrini paylaş