Karın Kası Egzersizleri ile Pilates Antrenmanı

İnce bir karın bölgesine sahip olmak için karın kası egzersizleri en etkili yoldur. Core yani merkez karın bölgesine odaklanan bu pilates antrenmanı ile karın bölgenizi sıkılaştırabilirsiniz.

Bu egzersizi uygulamak için ihtiyacınız olanlar:

  • Orta kalınlıkta (10mm) Pilates matı
  • 2 adet 1-3 kg ağırlığında dambıl

Bu egzersiz 30 dakika sürmektedir ve merkezi karın kasları başta olmak üzere kol, kalça ve bacak kaslarınızı çalıştırır. Haftada 2-3 gün uygulayacağınız bu pilates antrenmanı ile sıkılaşma hedeflerinize hızlıca ilerlersiniz. Egzersizin sizin için ileri seviye olduğunu düşünürseniz, Yeni Başlayanlar İçin Pilates Egzersizleri videosunu izlemeyi unutmayın. 45 dakika uzunluğundaki başlangıç antrenmanı daha basit egzersizlerden oluşur.

Karın bölgenizi inceltmeye yardımcı en iyi egzersizler için fitness hedefinizi ve boy / kilo bilgilerinizi bizimle paylaşın ve uzmanlarımız tarafından size özel öneriler alabilirsiniz. Bu yazıya yorumlarınızla katkıda bulunabilir ve hem karın kası çalıştıran egzersizler hem de pilates antrenmanı ile ilgili aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.

Karın kası geliştiren pilates antrenmanı boyunca bacak kaldırma (leg raises), dambıl ile uzanma (dumbell extensions), farklı mekik türleri ve direnç hareketleri yapacaksınız. Egzersizden sonra protein içeren bir öğün ile kaslarınızı beslemeyi unutmayın.


Uygulayacağınız egzersiz, GYMRA Fitness ve TemelSafinaz içerik işbirliği ile sunulmaktadır. Videoda yer alan hareketler her bünye için uygun olmayabilir. Antrenman videolar herhangi bir tedavi vadetmez ve sağlıkla ilgili öneriler içermez. Egzersize başlamadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

0 yorum

Fikrini paylaş