Nike Running App Koşu Uygulaması

Sporla ilgili cümleler dilimizden düşmüyor, her an her yerde bir sağlıklı yaşam tüyosuyla karşılaşıyoruz. Diyetler, kalp atışımızı ölçerek kaydeden akıllı telefonlar, sayfalar dolusu antreman dergileri… Bütün bunlar bizi ne kadar harekete geçiriyor?

Dünya devi Nike tarafından geliştirilen Nike Running App spor uygulamalarına bakışımızı değiştirecek cinsten. Tamamen ücretsiz olarak iOS ve Android platformlarında kullanıma sunulan uygulama, temelde içimizdeki koşma isteğini harekete geçirmeyi hedefliyor.

GPS ile Koşularınız Haritada

İlk bakışta uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden biri, telefonunuzdan aldığı GPS sinyali ile koşu rotanızın haritasını çıkarabilmesi. Uygulama koşunuz esnasında koşu sürenizi, rotanızı ve hızınızı düzenli olarak kaydederek size geri bildirim veriyor. Koşunuzun sonunda aktiviteniz özel bir sayfada, harita üzerinde performans grafiğinizle birlikte görüntüleniyor ve bu sayfayı kolayca sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Takipçileriniz, şık bir arayüzle hazırlanmış sayfanızda koşunuza ait detayları inceleyebiliyor. Ayrıca aktivite seçeneği ile tüm koşularınızı bir arada görüntüleyebilir, periyodik olarak performansınızı grafik halinde inceleyebilirsiniz.

Evet. İyi Bir Koça İhtiyacınız Var

Akıllı uygulamalarla ilgili en yaygın eleştirilerden biri, gerçek bir motivasyonun dijital kanallarla aktarılamayacağı fikri. Nike Running, bu konuda önemli bir mesafe almış görünüyor. Dilerseniz, uygulama sizin için -seçtiğiniz hedefe göre- bir koşu programı hazırlıyor, tüm aktivite günleri için takviminize hatırlatıcı ekliyor ve koşunuz sırasında sizi motive ediyor! Gerçek bir antrenör ile birlikte çalışıyormuş hissi veren bu özellik sınırlarınızı zorlamak için önemli bir yardımcı olabilir. Üstelik program sizin için sadece koşu planlamakla kalmıyor, performansınızı en üst seviyeye çıkarabilmek için yürüyüşler ve dinlenme günleri de öneriyor.

Sportif Arkadaşlarınızla Bağlantıda Kalın

Sporsever arkadaşlara sahip olmak güzel olsa da, Nike koşu uygulaması ile bu durum zaman içinde kızgın bir rekabete dönüşebilir. Zira uygulama, takip ettiğiniz arkadaşlarınızın haftalık aktivitelerini sizinle karşılaştırarak bir puan durumu hazırlıyor. Sürekli listenin alt sıralarında olmak canınızı sıkabilir, belki de harekete geçmek için sizi hırslandırabilir. Uygulama içerisinde Facebook ve Twitter arkadaşlarınızı da dahil edebilirsiniz.

Nike Running Henüz Sadece İngilizce Versiyonuyla Yayında

Nike Running Şu Anda Sadece İngilizce Versiyonuyla Yayında

Koşularınızı Kişiselleştirin ve Yarışın

İlgili yazı:  Adidas 3D yazıcı ile üretilen yeni modelini tanıttı

Uygulamadan keyif almak için, her koşunuza sevimli ifadeler ve resimler ekleyebilir, motivasyonunuzu sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınız arasında bir yarış organize ederek onları yarışa davet etmek de eğlenceli bir plan olabilir.

Zaman içerisinde yeni özelliklerin de eklenmesi beklenen Nike Running, rakiplerine öncü olacak bir adımla her geçen gün ağını genişletiyor. Yeni Dünya’ya ayak uydurmak isteyen markalar, artık ürün üretip satma amacının çok daha ötesine geçmek, fiziksel ve duygusal ihtiyaçlara yenilikçi çözümler üreterek gerçekçi bir deneyim sunmak zorunda.

Nike Running uygulamasının iOS ve Android sürümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

7 yorum

 1. ishaq Reply

  uygulamanın güncelleme alması lazım apple watch ve galaxy gearla uyumlu yeni özellikler eklenirse harika olur

 2. mete Reply

  Run keeper hakkında da inceleme yazısı bekliyoruz…

 3. EMRE-FB Reply

  insan bu uygulamayı indirince geri kalan tüm aksesuarlarının nike olmasını istiyor 🙂 gerçekten sadık bir arkadaş running app her konuda

 4. beril bilge Reply

  kesinlikle öneririm. benzerlerine göre çok daha hızlı ve sorunsuz çalışıyor. koşarken uygulamanın donduğunu ve onca emeğin boşa gittiğini düşünün!! keepmyrun uygulamasında böyle bir durumla karşılaşmış biri olarak nike runningten şaşmayın derim

 5. ROADRUNNER Reply

  Bir uygulama çıkar, popüler olur, türkçe dil desteği gelsin diye beklersin, aylar sonra gelir, uygulama çoktan unutulmuş olur. Hep hep hep hep aynı şey olur!

 6. ribbon Reply

  harika bi uygulama. insanı zorla yataktan kaldırıp koşturuyor 🙂 tek eksiği türkçe dil eksiği ama bildiğim kadarıyla şu anda ingilizceden başka hiçbir dil seçeneği bulunmuyor

Fikrini paylaş