Optimum Nutrition 5000 BCAA Powder İnceleme

Optimum Nutrition, ürünlerinde izole içerik konusunda oldukça disiplinli bir firma ve ürünün esas amacı neyse, içerik formüllerinde onu yerine getiren maddeler dışında hammadelere yer vermemeye çalışıyor.

Optimum markasının bu tercihi kompleks ürün tercih eden kullanıcılara yetersiz gelse de, amaca yoğunlaşan izole ürünler arayan kullancılar için birebir etki sunuyor. Optimum Nutition 5000 BCAA ürünü de benzer segmentteki aminoasit ürünlerinden biri. BCAA cardio egzersizleri ve yaş yakım süreçlerinde oldukça etkili bir madde ve sporcular tarafından özellikle definisyon döneminde yoğun olarak kullanılıyor. Yağ oranını azaltma odaklı çalışmalarda eğitmenler tarafından önerilen BCAA ürünlerinde marka seçimi ise tamamen size kalmış. Gelin biz BCAA ürünleri arasında öne çıkan alternatiflerden biri olan Optimum Nutrition 5000 BCAA ürünün içeriğini keşfedelim:

Optimum Nutrition 5000 BCAA Powder İçeriği

BCAA 5000 Powder ‘ın bir servisinde 5.6 gram ürün bulunmakta ve bunlar L-Leucine 2.5 g, L-Isoleucine 1.25 g,L-Valine 1.25 g maddelerinden oluşuyor. BCAA ürünleri özellikle cardio ve yağ yakım süreçlerinde oldukça etkili ve sporcular tarafından tercih ediliyor.

Optimum BCAA içerik bakımından yeterli bir ürün ama yine de piyasadaki kompleks BCAA ürünlerine kıyasla ortalama değerlere sahip. İzole ürünler kompleks ürünlere göre daha hızlı emilim sağlıyor ve Optimum 5000 BCAA ürünü de hızlı etkiye sahip. BCAA ürünlerinde yoğun aroma kullanımı olmadığı için bazı kullanıcılara lezzetsiz geldiğini de belirtelim.

BCAA Nedir

BCAA, Branched Chain Amino Acides’in kısaltması olup, L-Leucin, L Valin ve L- Isoleucin’den meydaha gelir.

Optimum Nutrition 5000 BCAA Powder Kullanım Şekli

Antrenmandan 30 dakika önce 1 servis kullanımı yeterli olacaktır. Ürün kullanım şekli egzersiz seviyenize uyguladığınız beslenme programına göre değişiklik gösterebilir. Sporcu besinlerinin kullanımında ürüne ihtiyacınızın olup olmadığı önemli bir kriterdir. Egzersiz seviyenizi diyetisyeniniz ile paylaşarak ürün kullanımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Optimum Nutrition BCAA 5000 gr

Optimum Nutrition BCAA 5000 gr

Optimum Nutrition BCAA 5000 gr Fiyatı

Optimum Nutrition dünya genelinde sporcu besinleri alanındaki en önemli üreticilerden biri konumunda ve fiyatları benzer ürünler arasında orta-üst olarak tanımlanıyor. Sporcu besinlerinde ürünlerin fiyat karşılaştırması genellikle sağlıklı sonuç vermiyor çünkü içerik ve gramaj bakımından ürünler farklılaşıyor. Optimum BCAA 5000 ürünü 345 gr ambalajda sunuluyor. BCAA 5000 – 345 ürün fiyatı 89 TL ve bu üründen 60 servis kullanılıyor. Optimum Nutition BCAA 5000 servis başına 1,48 TL gibi bir maliyet çıkıyor. Benzer ürünlerin servis başına fiyatını hesaplayarak bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

Ürün fiyatı inceleme yapılan tarihteki fiyattır. Ambalaj, içerik ve fiyat bilgileri zaman içerisinde değişiklik gösterebilir.

0 yorum

Fikrini paylaş