Örgü Saç Modelleri

Saç şekillendirme işi bazen en zor işlerden biri haline gelebiliyor. Hele de zaman kısıtlıysa kâbus gibi anlar yaşatabilir. Eğer biraz olsun el beceriniz varsa sizde saçlarınızı örgü ile şekillendirebilir ve bu dertten kurtulabilirsiniz. Sizlerle birkaç farklı örgülü saç modeli paylaşmak istiyorum. Yapılışın aşaması da fotoğraflarda anlatılıyor ben de kısaca anlatacağım sizlere.

orgu-sac-modeller-2016

Uzun saçlara sahip bayanlarımız için böyle bir saç modeli ideal olacaktır. Bu örgüyü şu şekilde yapabiliriz. Öncelikle üst kısımları iki taraftan en tepeden yana doğru örüyoruz. En üst 4 fotoğrafta bu örgü şekli görülmektedir. Sonra iki yanı ördükten sonra ortadan kıvırarak bir örgü oluşturalım sonra bu üç örgüyü ortada buluşturuyoruz. Aralara inciler atıp örgümüzü şıklaştırıyoruz. İşte bu kadar.

farkli-sac-orguleri

Örgülü yandan topuz modeli örgülü saç modellerinin en şıklarından ve aynı zamanda spor duranlarından biri. Örgülü saç son zamanların en sevilen modellerinden biri oldu. Hem spor hem de abiye şık kıyafetlerle çok rahat kullanılan bu model sizlerinden beğenisini kazanacak. Yapımı kolay olan bu modelleri siz de evde kendiniz yapabilirsiniz. Öncelikle saçımızı yandan lastikli toka ile topluyoruz. Daha sonra örgümüzü oluşturuyoruz saçımızı üç parçaya ayırıyoruz ortadaki parça sabit kalacak şekilde yandaki iki parçadan ince ince içe doğru alıyoruz. Aldığımız parçalar ne kadar ince olursa örgü o kadar şık olacaktır. Örgüyü bitirip uç kısmını küçük lastik tokayla tutturduktan sonra elimizle daha doğa bir görüntü oluşturmak için örgüye genişletiyoruz resim 3’te görüldüğü gibi en sonunda da ensede birleştiriyoruz topuzumuz hazır.

İlgili yazı:  Özel Günler İçin Saç Modelleri

orgu-sac-modelleriÖrgülü saç modellerinin klasik kıyafetlerde en çok kullanılan şekli üste görülen modeldir. Saçlarımızı ortadan ikiye ayırıp en önden en alta kadar sıkı bir şekilde balıksırtı örüyoruz. Sonra ördüğümüz bu iki parçayı ensede birbirine dolayarak bir topuz oluşturuyoruz. İşte şık bir partiye artık hazırsınız.

2 yorum

  1. Çok hoş :)) teşekkür ederim ilk denemeyi kız kardeşim yaptı.

    • Teşekkürler Burcu Hanım, çok yakıştığına eminiz 🙂 Örgü modellerinin zor bir saç stili olduğu düşünülse de çok sayıda pratik yöntem var. Doğru giysi ve aksesuar kombinleri ile tamamlandığında ise harika sonuçlar veriyor.

Fikrini paylaş