Pilates İle Nasıl Zayıflanır?

Pilates, vücudun sırt ve karın kaslarının eşit oranda güçlenmesini sağlayarak üst iskelete daha fazla güç kazandırmayı amaçlayan ve bunu başarırken aynı zamanda zihin ve beden bütünlüğü sağlamak için nefes unsurundan yararlanan kardiyo ve yağ yakma özelliği olan fiziksel egzersiz yöntemidir. Pilates ile zayıflama Uygun diyet ve uygun tekniklerle gerçekleşir. Kilo verme hedefinize pilates ile  ulaşabilirsiniz.
pilates-hareketleri

Pilates ile zayıflama için bazı  talimatlar vardır bunlara uyum gösterilmesi gerekir. Bu talimatlar şu şekildedir;

1-Pilates kesinlikle tok karnına yapılmamalıdır. Pilatese uzun zaman aç kalmış olarak başlamak sakıncalıdır Hareketleri yapabilmek için, kramp oluşmaması ve kan şekeri dengesi için pilatesten 2 saat önce yemek yenmelidir. Pilates esnasında su yudum yudum ve oda ısısında  tüketilmelidir. Gün aşırı ve yapıldığı  günde en az bir saat pilates yapılmalıdır.

2-Kilo kaybını desteklemek için, meyve, sebze ve yağsız proteinli  besinler tüketilmeli Pilates öncesi sağlığımız için  karbonhidrat ve proteinli yemek tüketilmeli. Karbonhidrat olarak  kan şekerini hızlı yükselten karbonhidratlar (beyaz un, beyaz şeker gibi) tüketilmemelidir. Bunların yerine  çavdar, tam buğday, yulaf ekmeği tüketilmelidir.

3-Haftada bir kaç kez başka spor faaliyetleride  yapılmalı.( Bisiklet binmek, koşu yapmak, yüzmek gibi)

4-Egzersizleri tempolu yapmak da daha fazla kalori harcama için önemlidir. Pilatesle kilo vermek için gösterilenden hızlı egzersiz yapılmalıdır.

pilates-ile-zayiflama

Son olarak Süt tüketimi kas kitlesinin artmasında  çok etkilidir.  Pilates ile zayıflamada  kalsiyum minerali alımı ve omega -3 yağ asitlerinin düzenli alınması çok önemlidir. Kalsiyum mineralinin az alınması kilo vermeyi yavaşlatır. Günde en az 2 su bardağı az yağlı yada yağsız süt veya yoğurt tüketilmesi gerekir. Omega-3  içinse haftada 2 yada 3 kez balık tüketmek yeterlidir.

Fikrini paylaş