Ralph Lauren’den Teknolojik Tişört: Polo Tech

Giyilebilir teknoloji hızla büyüyen bir trend olarak hayatımıza girerken bu alanda şaşırtıcı yenilikler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü moda markası Ralph Lauren, akıllı OMSignal teknolojisiyle ürettiği Polo Tech tişörtünü duyurdu ve giyilebilir teknoloji sektörüne giren öncü markalar arasında yerini aldı.

Gümüş kaplı iletken sensörlerle dokunan kumaşı, 30 antremana kadar kullanılabilen pil ömrü, bluetooth bağlantısıyla akıllı cihazlarla entegre edilebilme özelliği ve su geçirmezliğiyle Polo Tech, geleceğe dair hayallerimizde heyecan uyandırıyor.

Ralph Lauren Polo Tech teknolojisinin detayları

Ralph Lauren Polo Tech teknolojisinin detayları

Polo Tech tişörtü üzerinde bulunan OMSignal veri aktarım cihazının tasarımla sağladığı uyum, giyilebilir teknoloji alanında güçlü moda markalarının yer almasının ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi. Şimdilik yalnızca siyah renkte sunulan tişört, Ralph Lauren’in ikonik logosunu da üzerinde taşıyor.

Polo Tech verilerini analiz eden konsept uygulama

Polo Tech verilerini analiz eden konsept uygulama

Aktardığı sinyaller ile kullanıcının kalp atışı, solunum hızı ve stres düzeyi gibi verileri toplayan Polo Tech, bu datayı analiz ederek performansa dair anlamlı sonuçlar elde etmeyi amaçlıyor. İlk kez Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda görücüye çıkan ürünün performansıyla ilgili olumlu yorumla gelmeye başladı bile. Beklendiği üzere teknolojinin ilk kullanım alanı sportif aktiviteler oldu, öyle görünüyor ki önümüzdeki günler spor teknolojisi ve inovatif ürünlerle ilgilenenler için oldukça yoğun geçecek.

Fikrini paylaş