Reverse Crunch Bench Karın Egzersizi

Eğer evinizde veya spor merkezlerinde spor ve egzersizler yapıyorsanız, muhtemelen Reverse Crunch Bench karın egzersizlerinin ne olduğunu çok iyi bilirsiniz. Bu egzersiz türü, aslında vücudunuzdaki bütün kasları geliştirmek için yapılır, fakat genel anlamda karın kaslarınız gelişir ve karnınızda bulunan ekstra maddelerde kurtulabilirsiniz ki, özellikle kadınlar spor salonlarında Reverse Crunch Bench karın egzersizi yaparak, karın yağlarından ve şişmanlıktan kurtulmaya çalışmaktadır. Bunu elbette yapabilirsiniz ve düzenli bir şekilde yaptığınız sürece işe yarayacaktır ve bir süre sonra, karın kaslarınızda en düzgün şekle girecektir, fakat bunun için hem sabır gerektirmektedir hem de zaman.


reverse-crunch-bench-karin-egzersizi

Reverse Crunch Bench Karın Egzersizi İçin Ne Gerekli?

Bu egzersizi yapabilmeniz için aslında çok fazla malzemeye ihtiyacınız yok, hatta kendiniz ve bir minderiniz varsa yeterlidir ve anında başlayabilirsiniz, fakat bu egzersizi yapmaya başlamadan önce başka sorunlarla karşılaşmamak için kendinizi ısıtarak başlamanız gerekmektedir. Reverse Crunch Bench karın egzersizi her ne kadar sadece bir egzersiz olsa bile ve ağır başlamanız gerekse bile, başlamadan önce mutlaka vücudunuzu ısıtmanız gerekiyor ki, kaslarınızda herhangi bir sorun yaşamayın. Aksi takdirde hareketi yaparken, kaslarınız tutulabilir ve zorladığınızda kaslarınızı yırtabilme ihtimaliniz çok daha yüksek olmaktadır.

reverse-crunch-bench-karin-egzersizi-nasil-yapilir

Reverse Crunch Bench Karın Egzersizi Ne Şekilde Yapılabilir?

Hem erkekler hem de kadınlar için Reverse Crunch Bench karın egzersizi yapabilmenin birkaç farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, sırt üstü olacak şekilde yere yatmanız ve bacaklarınızı kaldırarak bu hareketi yapmanızdır. Bunun haricinde kadınlar için, eğer kol kaslarınız kendinizi kaldırabilecek kadar kuvvetliyse, yan yatarak vücudunuzu kaldırıp indirerek biraz zorlayıcı bir hareketi yapabilirsiniz. Erkekler için de aynı hareketler geçerlidir, hatta erkekler şınav çekerek bu hareketleri yapabilmektedir ve bayanlarda aynı şekilde şınav çekebilmektedir.

Fikrini paylaş