Sevgililer Gününe Özel Makyaj Önerileri

Makyaj yapmak kadınların kendi iyi hissetmesine neden olur ve kendine olan güvenin artmasına neden olur. Ama makyaj yapmak demek bakımlı güzel olmak değildir. Her zaman insan kendine yakışanı giydiği gibi kendine yakışan makyajı yapmak gerekmektedir. Güzelleşelim derken çirkinleşmeyelim. Peki ya 14 Şubat sevgililer günü kadar özel güzel bir günde sevdiğimiz kişiye daha güzel gözükebilmek için nasıl bir makyaj yapmalıyız.

makyaj-onerileri

Sevgililer gününe özel makyajı eğer gece dışarı çıkacaksanız, yapacağınız makyaj şık alımlı uygun tonlarda olması gerek. Sevgililer gününe özel makyaj yapmak için yüzünüzün ölü derilerden temizlenmiş olması gerek bunun içinde yüzünüze maske yapmanız gerekmektedir. Maskeyi yaptınız ve cildiniz makyaj yapmaya hazır ise önce yüzünüze nemlendirici sürüp ardından cildinize uygun pudra sürebilirsiniz. Daha sonra yine cildinize fondöten sürüp cildiniz rengini ve pudranızı sabitlemiş olursunuz. Sevgililer günü makyajı yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise Sevgililer Gününe özel kıyafet seçimi. Hangi kıyafet diye sormadan önce Sevgililer Günü İçin Kıyafet Seçimi başlıklı yazımızı okumayı unutmayın.

makyaj-yapmak

Göz kapaklarınızın zemini açık ton bir far ile zemin yapıp ardından koyu renklere geçiş yapınız Gölgelendirme yapmak makyajı daha hoş gösterir bence. Daha sonra rimel sürünüz. Rimel sürerken tüm kirpiklerinize sürmeye çalışınız önce aşağı bakıp rimeli iyice sürüp ardından yukarı bakıp tekrar sürünüz. Göz kalemini göz kapağının içine değil dışarısına sürünüz. Sevgililer gününe özel makyaj yaptığınız için bizce rujumuz kırmızı tonları olmalı ve sürerken dudaklarımız dolgunlaştıracak şekilde sürmeliyiz. Sevgililer gününe özel makyaj ile hem sevgiliniz hem de kendiniz için güzel görünmek için bu makyaj önerileri seçim yapmanızı kolaylaştıracak…

0 yorum

Fikrini paylaş