Tazelen Whey Protein 300 ml İnceleme

Sporcu besinleri vücut geliştirme sporcularının günlük hayatının bir parçası haline geldi. Hal böyle olunca ürünlerin hazırlanma, taşınma ve kullanımındaki zorluklar her geçen gün daha can sıkıcı bir hal alıyor. Eğer siz de spordan önce protein içeceğinizi nasıl hazırlayacağınızı düşünmekten yorulduysanız bugün inceleyeceğimiz ürün tam size göre.

Tazelen Whey Protein içeceği, 300 ml şişe ambalaj halinde üretilen ve kullanıma hazır bir protein içeceği. Porsiyonunda 30 gr protein bulunan ürünün Çikolata, Çilek ve Sade aroma seçenekleri bulunuyor.  Tazelen Whey Protein, kullanıma hazır ilk protein ürünü değil. Piyasadaki sporcu besini üreticilerinin tek kullanımlık ambalajda ürettikleri protein içecekleri bulunuyordu fakat Tazelen bu alanda üretim yapan Türkiye’deki ilk marka.

Tazelen Whey Protein 300 ml - Çikolata

Tazelen Whey Protein 300 ml – Çikolata

Tazelen Whey Protein 300 ml içeriğine baktığımızda ürün 6,5 gr BCAA ve 5g glutamik asit ilavesiyle öne çıkıyor. Özellikle BCAA cardio sırasında yağ yakım performansını artırmada etkili bir amino asit. 300 ml ölçeğindeki ürün 9 gr karbonhidrat, 3 gr şeker, 3 gr yağ  ve 30 gr protein içeriyor. Özellikle %100 Whey proteini kullanan sporcular, şeker ve yağ içeriğin fazla bulabilirler fakat yağ konusunda bilinmesi gereken bir nokta var. Protein tozları üzerindeki besin değerleri, yalnızca ürünün içeriğine ait bilgiler verir. Özellikle protein tozunu sütle karıştıran sporcular için, bu değerleri karşılaştırırken sütteki yağ oranını da göz önünde bulundurmalısınız. Az yağlı da olsa sütle karıştırılan protein içeceklerinin yağ oranı artıyor.

Tazelen Whey Protein İçeceği - 300 ml

Tazelen Whey Protein İçeceği – 300 ml

Tazelen Whey Protein Kullanımı

Tazelen Whey Protein ürününü kullanırken ürünü güçlü bir şekilde çalkalamakta yarar var. Yeterinde karıştırmadığınızda protein içeriği jel formunda şişenin dibine çökebiliyor. Ürün kullanıma hazır ambalajında geliyor, spor çantanıza atarak antrenmandan sonra kullanabilirsiniz.

İlgili yazı:  Gaspari MyoFusion Elite Series Protein Tozu İnceleme

Ürünün çikolata, çilek ve sade aromasından bence öne çıkan Çikolata aromalı oldu. Piyasadaki çoğu protein tozunda da en çok tercih edilen aroma çikolata oluyor. Tazelen Whey Protein 6’lı set halinde sunuluyor, tavsiyem ilk siparişinizi Karışık setten yana kullanın. Karışık sette çikolata, çilek ve sade aromalı ürünlerden ikişer adet bulunuyor. Böylece sevmediğiniz bir aromadan 6 şişe tüketmek zorunda kalmazsınız, aromaya karar verdikten sonra siparişinizi ona göre verebilirsiniz.

 

Tazelen Whey Protein Fiyatı

Tazelen Whey Protein 300 ml 6’lı set fiyatı 35,90 TL. Yani ürünün 1 adedi 5,90 TL, protein tozu kullanılırken her karışım için 2 ölçek kullanılıyor. Yani ortalama bir protein tozu ürünüyle karşılaştırırsak Tazelen ürününün porsiyon başına fiyatı biraz daha yüksek, hazırlama ve kullanım kolaylığına önem veren kullanıcılar için ise pratik bir alternatif.

0 yorum

Fikrini paylaş