Uykudan Önce Cilt Bakımı

 Sağlıklı ve parlak bir cildi kim istemez? Bakım kelimesinin sizi korkutmasına izin vermeyin. İş, ev koşuşturma belki çocuklar derken makyajınızı bile silmeye üşeniyor olabilirsiniz. Gece yatmadan önce 10 dakikalık bir bakımla kendinizi yenileyin ve bunu rutine çevirin.

gece-cilt-bakimi
Cilt sağlığımız için en önemli iki şey su ve uyku. Gün içinde bol bol su içmelisiniz. İçten yapılan bakım her zaman dıştan yaptığınız eylemleri destekleyecektir. Cildinizin yeterince esnek olması için günde en az 8 bardak su içmelisiniz. Düzenli uyku da cildinizin yenilenmesi için şart. Özellikle gece saat 00.00 ile 03.00 arası cilt kendini yeniler. Sizde buna kendinizi ufak birkaç işlemle hazırlayın. Unutmayın, güzelliğin ilk şartı aslında doğallık.
 Bir sürü ürün almak ve çok para harcamak doğru değil. Doğru ürünleri doğru zamanda kullanmak gerekiyor. Çok fazla ürün cildinizin yorulmasına yol açabilir. Öncelikle eğer yüzünüzde makyaj varsa muhakkak onu temizlemelisiniz. Ya makyaj temizleme ürünleri ya da saf gül suyu işinizi kolaylaştıracak. Temizlik ürünü olarak sabun kullanmamakta fayda var. Onun yerine cildinizin PH değerini düşürmeyen ürünler, ferahlatıcı köpükler tercih etmelisiniz.

Acne facial care teenager woman squeezing pimple on white

İkinci aşama da muhakkak doğru nemlendirici tercihi gelmekte. Yüzünüz yağlıysa muhakkak su bazlı nemlendirici tercih etmelisiniz. Yoksa cildinizde yağ bezeleri oluşumunu kolaylaştırabilirsiniz. Göz çevreniz yüzünüzde ki en hassas bölge. Göz kremi kullanın. Doğal yöntem tercih ediyorum diyorsanız kayası çekirdeği yağını kullanabilirsiniz.

 Topuklarınıza ve dirseklerinize yağlı bir krem uygulayabilirsiniz. Diğer bir seçenek susam yağı ile kayası yağını karıştırıp hazırladığınız doğal yağı yine topuk ve dirseklerinize sürebilirsiniz.
Unutmayın, en doğru ve akıllı yatırım kendinize yapmış olduğunuz yatırımdır. Bakımlı bir cilt, sağlıklı ve parlak bir cilt hangi yaşta olursa olsun daha az makyaja ihtiyaç duyar.

Fikrini paylaş