Yeni Başlayanlar İçin 45 Dakikalık Pilates Antrenmanı

Vücudunuzun sıkılaşmasına, kas direncinizin artmasına ve incelmenize yardımcı olacak 45 dakikalık pilates egzersizini mutlaka deneyin.

Bu egzersizi uygulamak için ihtiyacınız olanlar:

  • Orta kalınlıkta (10mm) Pilates matı

Başlangıç seviyesi pilates antrenmanı forma girmek isteyenler için en doğru adımdır. Sadece vücut ağırlığınızı kullanarak kas direncinizi geliştirebilir ve başlangıç hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Pilates egzersizine başlamadan önce videodaki tüm egzersizlere göz gezdirin, böylece antrenmanı uygularken hareketlere hızlıca adapte olabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde hedeflerinize ulaşmanın bir diğer yöntemi bu egzersizleri düzenli olarak tekrar etmektir. Form kazanmak için pilates egzersizlerini seçtiyseniz kendi antrenman programınızı çıkarın ve haftanın en az 3 günü antrenman yapmayı unutmayın. Bu egzersizlerin çok uzun olmasına gerek yok, 10 dakika bile olsa günlük çalışmanızı aksatmayın.

Doğru egzersizlerle ilerlediğinizde 2 ile 4 hafta içinde etkili sonuçlar almaya başlarsınız. Hadi ilk adımı atalım!


Uygulayacağınız egzersiz, GYMRA Fitness ve TemelSafinaz içerik işbirliği ile sunulmaktadır. Videoda yer alan hareketler her bünye için uygun olmayabilir. Antrenman videolar herhangi bir tedavi vadetmez ve sağlıkla ilgili öneriler içermez. Egzersize başlamadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

Fikrini paylaş