Zayıflatan Detoks İçeceği

Nedeni ne olursa olsun, günümüzde her insan zayıflamak için sonu gelmeyen bir fasit daire içine sıkışmış durumda. Sağlık problemleri, estetik kaygılar veya sadece topluma uymak gibi nedenlerle bu döngüye kapılmış olabilirsiniz. Zayıflama kararını vermekle iş bitmiyor, bu sadece başlangıç. Hangi metodu takip edeceğinize karar vermeniz ve bu kararlı bir biçimde ilerlemeniz de gerekiyor. Zayıflama uğruna yağı azaltılmış, kimyasalı arttırılmış ürünlere yönelenlerin sayısı hiç de az değil. Beslenmeyi tamamen rafa kaldırıp, belirli periyotlarda toz içeceklerle öğünlerini değiştirenler de mevcut. Ancak tüm bu yöntemlerin bünye üzerindeki kimyasal yükü arttırdığı da bir gerçek. Vücudunu biraz olsun rahatlatmak, kimyasal yükten kurtarmak ve ödemlerden kurtularak motive edici bir başlangıç yapmak isteyenlerin tercihi ise zayıflatan detoks içeceği yöntemi.  

saglikli-zayiflamak

Zayıflatan Detoks İçeceği tamamen sizin karar vereceğiniz malzemelerle oluşacak bir içecek. “Zayıflatan” kısmının gerçeğe uygun olması için dikkat etmeniz gereken tek şey, içeceklerin büyük oranda sebzelerden oluşması. Meyveler de şeker içerdiğinden onlar sadece tat vermek, antioksidan almak gibi masum amaçlarla, küçük miktarda kullanılmalı. Tek ihtiyacınız olan taze sebzeler, meyveler ve iyi çalışan bir katı sebze/meyve sıkacağı. Detoks yapmak hakkında detaylı bilgi almak için Diyetisyen Ezgi ÖZTÜRK tarafından hazırlanan Detoks Hakkında Bilmeniz Gerekenler başlıklı yazımızı mutlaka okuyun.

detoks-icecekleri

Kullanabileceğiniz bazı basit tarifler (damak tadınıza göre değişiklikler yapabilirsiniz):

Yeşil Peri Detoks Tarifi: 1 avuç ıspanak + 1 salatalık + 1 limon + 1 armut

Turuncu Işık Detoks Tarifi: 3 havuç + 2 elma + 1 parça taze zencefil

Kızıl Şeytan Detoks Tarifi: 1 adet pancar + 1 elma + 2 havuç + 3 dilim ananas

Kırmızı Gül Detoks Tarifi: 2 elma + 1 greyfurt + 1 avuç frambuaz

Zayıflatan Detoks İçeceği diyetinize başlarken, detoksun birincil amacının bedeni yormak değil, aksine bedeni dinlendirmek olduğunu unutmayın. Aralıklı sürelerde

Fikrini paylaş